Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Обстеження, які варто пройти всім мешканцям Львівської області старше 50 років - за діагностику заплатить НСЗУ

В Програмі медичних гарантій 2021 передбачені спеціальні послуги для осіб старше 50 років. Ці послуги можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше.

У людей старшого віку ризик гострого інфаркту міокарда, інсульту, онкологічних захворювань значно зростає. В Програмі медичних гарантій велика увага приділяється як лікуванню інсульту та інфаркту, так і обстеженням для ранньої діагностики онкозахворювань.

За даними електронної системи охорони здоров’я, у Львівській області з 1 квітня 6329 пацієнтів, віком від 50 до 60, зверталися до кардіолога. Весь комплекс медичної допомоги пацієнту, включаючи всі необхідні обстеження, лікування, ліки та медичні засоби, оплачує Національна служба здоров’я України.

Особлива увага приділяється ранньому виявленню онкозахворювань. У Програмі медичних гарантій передбачено шість інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія

Лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.

За даними електронної системи охорони здоров’я, з 1 квітня за проведення обстежень для ранньої діагностики раку Національна служба здоров’я України заплатила медичним закладам Львівщини - понад 3,83 млн гривень. Зокрема, за період з 1 квітня 5282 жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 696 тисяч гривень. Понад 2,8 тисяч осіб отримали таку медичну послугу як гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 1,9 мільйонів гривень. Колоноскопію - обстеження кишечника пройшли понад 1034 пацієнтів, за це виплачено понад 847 тисяч гривень.

Не забувати дотримуватися цих основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. Зміни в системі охорони здоров’я дали пацієнтам, насамперед, можливість вибору – свого сімейного лікаря, кращого медзакладу та рівний доступ до лікування.

Дуже важливою є можливість обрати лікаря первинної ланки, якому вона довіряє. На сьогодні у Львівській області понад 787 тис. людей віком 50+ обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. Серед загальної кількості - близько 550 тис. жінки та понад 321 тис. - чоловіки.


 

Cаме сімейний лікар вчасно розпізнає загрозу здоров’ю пацієнта, зважаючи на ризики та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, своєчасно спрямує на консультацію до вузького спеціаліста чи направить на проведення діагностичних досліджень.

Окрім того, за рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки від хронічних хвороб, зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою. Мова йде про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ і пацієнти отримують ліки виключно за електронним рецептом, що є більш зручним, адже рецепт на ліки пацієнт може отримати навіть не відвідуючи свого лікаря, а лише зателефонувавши йому. Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнту лікуватись без істотних витрат на ліки.

З квітня 76508 пацієнтів старше 50 років Львівської області скористалися перевагами програми реімбурсації. Це 93% від усіх, хто отримує препарати за програмою “Доступні ліки” на Львівщині.

Нагадуємо, за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, людям старше 50 років, необхідно контролювати такі показники свого здоров’я:

  • Артеріальний тиск. Його підвищені показники збільшують ризик серцевого нападу, інсульту і захворювань нирок. Норма артеріального тиску в людини змінюється з віком. У старшому віці та для людей, які мають підвищений ризик розвитку артеріальної гіпертензії, рекомендується проходити щорічний скринінг;
  • Стежити за рівнем глюкози в крові та індексом маси тіла. Люди, які мають генетичну схильність до цукрового діабету чи надлишкову масу тіла, повинні щорічно перевіряти рівень глюкози в крові та консультуватись зі своїм сімейним лікарем. А підтримання постійної нормальної ваги тіла знижує ризик найбільш небезпечних захворювань – серцево-судинних, діабету та раку. Визначити оптимальну вагу можна за допомогою уніфікованого показника – індексу маси тіла.
  • Щороку проходити діагностичні обстеження щодо розвитку новоутворень.

В Програмі медичних гарантій передбачено весь спектр медичних послуг, які потрібні людям віком 50+, аби підтримувати своє здоров’я у належному стані.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ