Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Проблема у тому, що Майдан намагаються привласнити через його інституціоналізацію, - Дащаківська

Майдан відбувся і досі стоїть тому, що там є можливості для реалізації великої кількості різних ініціатив: від виступів на сцені до пікетувань, організації харчування та охорони здоров’я тощо. Тому не дивно, що у регіонах Майдан також реалізується у різних ініціативах. Таку думку в коментарі Гал-інфо висловила політолог, виконавчий директор ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська.

Однак, за її словами, якщо в Донецьку такі ініціативи об’єднують, оскільки там це перші спроби формування реальної альтернативи чинній владі, то у Львові вони роз’єднують, бо у нас відбувається змагання політиків та діячів, їхніх амбіцій та проектів щодо такої альтернативи.

«Проблема є у намаганні привласнити Майдан через його інституціоналізацію: чи то як Євромайдан, чи робочу групу чи оргкомітет. Політики так і не навчилися поважати народ, не вчаться належної публічності, хоча здатні маніпулювати цими поняттями.

Такі спроби розділити народ та громаду можуть сприяти згортанню протестних настроїв. Разом з тим я б не стала вважати це дуже небезпечним, адже ми звикли, що де два українця, там три гетьмана і чотири політичні партії. Прості громадяни довели, що можуть бути не просто електоральною масою, що здатні розрізняти політичні проекти і оцінити їх. Різні ініціативи мають право на існування, головне, щоб йшло далі, ніж просто поїхати до Харкова та вибити мандат від Києва, а щоб переростало в реальну постановку цілей та їх досягнення. А політики повинні розуміти, що політика – це і можливість поступитися власними амбіціями», - зазначила Оксана Дащаківська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ