Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові репресували отця-настоятеля лаври?

Учора, 9 квітня, на Вербну неділю, отець Юстин Бойко офіційно перестав бути настоятелем Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ у Львові, яка розміщена на території Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (вул. Чернеча Гора, 1). Чутки про його звільнення ширилися вже давно. Причиною цього була його принципова позиція у захисті пам’яток Музею.
о. Юстин. Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
о. Юстин. Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
1/2

На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук отець Юстин написав: «Сьогодні я завершив своє служіння у Свято-Іванівській Лаврі Студійського Уставу УГКЦ! 1 рік і 10 місяців прослужив Богу і Церкві у цій славній обителі! Дякую Богу за те, що у фундаментальних справах я був принциповий, а перепрошую за те, що другорядні справи сприймав деколи за фундаментальні!».

Отець Юстин Бойко часто акцентував увагу на неналежному стані музейних пам’яток і посідав принципову позицію, що без повного відновлення музейних експонатів неможливе будівництво візит-центру, на яке з міського бюджету вже виділили майже 15 млн грн.

Відтак, коли вплинути на його позицію не вдалося, з’явився донос у Міністерство культури.

Науково-методична рада Музею, яка прийняла рішення про знищення унікальної буковинської хати ХІХ ст., звернулася з листом до Мінкульту, в якому поскаржилась, що, мовляв, отець руйнує Музей.

Лист-звинувачення.
Лист-звинувачення.
Наказх про звільнення.
1/3

Після цього і було прийнято рішення про переведення отця Юстина з Лаври.

Науковець, доктор філософії, перекладач, член Національної спілки журналістів України, громадський діяч Іван Матковський  на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук написав: «Сьогодні офіційно репресували о. Юстина. М’яко кажучи, звільнили, щоб не перешкоджав будувати у Музеї архітектури та побуту ім. о. Климентія Шептицького ресторан, готель, бордель і подібне».

Нагадаємо, що отецю Юстин Бойко розпочав відродження унікальної для Львова пам’ятки – Лаври Йоана Хрестителя Студійського уставу УГКЦ, яку у 1927 році заснував Митрополит Андрей Шептицький на Чернечій Горі.

Він відновив монастирський цвинтар, який у 1930 році своєю грамотою заклав митрополит Андрей Шептицький. Тут окрім пам’ятного хреста та каплички висадили туєву алею в пам’ять про загиблих воїнів АТО.

Окрім того, отець Юстин відреставрував каплицю та створив Алею пам’яті монахів-студитів, які жили у Львові. Будучи настоятелем Лаври отець опікувався бійцями АТО. Зокрема, долучав їх до відновлення монашої обителі, а саме до облаштування Алеї.

З ініціативи отця Юстина у адміністративному приміщенні почали відкривати унікальні для Львова фрески. Відомо, що на території Лаври діяла студійська іконописна школа.  

Алея пам'яті монахів-студитів, які жили у Львові. Облаштуванням алеї займалися бійці АТО. Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Реставрація фресок. Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.
Освячення хреста на відновленому монастирському цвинтарі.
1/3

Також він відстояв відновлення історичної справедливості та присвоєння музею імені репресованого блаженного Климентія Шептицького.

Як у Львові відроджується Лавра заснована Андреєм Шептицьким

Також він мав намір відновити монастирський сад, хотів допомагати Музею та залучати кошти меценатів до реставрації пам’яток.

Власними силами та за сприяння небайдужих до цього особливого місця львів’ян були зібрані кошти  та придбано 30 тис. штук ґонту для порятунку старовинної церкви св. Архистратига Михаїла з с. Тисовець (1863 року).

Власним коштом монахи виготовили проектно-кошторисну документацію за 150 тис. грн. Документацію довелось виготовляти, адже її на церкву Св. Арх. Михаїла в Музеї просто не було, вона загубилася.

Отець робив усе для того, щоб вберегти унікальні експонати та оприлюднював  інформацію про руйнування пам’яток, знищення музейних об’єктів та вирубку дерев.

Отець неодноразово наголошував на готовності до співпраці з усіма, хто буде рятувати пам’ятки в унікальному для Львова Музеї.

Тепер отець  Юстин Бойко буде служити у монастирі Св. Обручника Йосифа, що при церкві Св. Архистратига Михаїла. Він займатиметься постуляційним центром Студійського Уставу УГКЦ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ