Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

«єВідновлення»: понад 14 млн гривень скерували власникам пошкодженого та знищеного житла на Львівщині

На сьогодні компенсацію в межах програми «єВідновлення» на Львівщині отримали 115 власників пошкоджених та знищених приватних будинків, квартир (житлових приміщень) на загальну суму понад 14,8 млн гривень.

«єВідновлення» – це державна програма грошової допомоги для відбудови житла, пошкодженого через бойові дії.

Як повідомили в ЛОДА, компенсацію отримали у таких громадах області: Львівська – 51; Новояворівська – 14; Золочівська – 13; Оброшинська – 10; Дрогобицька – 9; Новороздільська – 7; Добротвірська – 5; Зимноводівська – 4; Червоноградська – 1; Буська – 1.

Детальніше про затверджені напрями та обсяги цих компенсацій:

  • за пошкоджене житло

Компенсацію можуть отримати власники не відремонтованих приватних будинків, квартир в сумі 200-500 тис. грн залежно від обсягів пошкоджень. Використати ці кошти власники можуть на закупівлю будівельних матеріалів або будівельних послуг. Механізм надання компенсації регулюється ПКМУ від 21.04.2023 №381 (зі змінами). 

  • за знищене житло

Компенсацію можуть отримати власники знищених приватних будинків, квартир в обсягах від 21,4 тис. грн/м2. Для визначення суми компенсації використовується формульний розрахунок з урахуванням року забудови, розташування тощо.  Механізм надання компенсації регулюється ПКМУ від 30.05.2023 №600 (зі змінами).

 Отримання компенсації здійснюють в такій послідовності:

  1. Через застосунок ДІЯ у розділі «єВідновлення» повідомити про пошкоджене майно (вказати дані про об’єкт, опис та фото пошкоджень, контактні дані).
  2. Через застосунок ДІЯ у розділі «єВідновлення» подати заяву про виплату.
  3. Обстеження об’єкта комісією з розгляду питань щодо надання компенсації, створеної при органі місцевого самоврядування, складання акту обстеження, заповнення чек-листа.
  4. Відкриття рахунку у банку.
  5. Погодження суми компенсації на засіданні комісії з розгляду питань щодо надання компенсації з подальшим затвердженням її на засіданні виконкому органу місцевого самоврядування.
  6. Зарахування суми компенсації на рахунок власника або формування житлового сертифікату.
  7. Використання компенсації на відновлення або закупівлю житла.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ