У Львові судитимуть зловмисників, які організували схему незаконного заволодіння комунальним майном. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури.
Організатор та троє учасників групи, які завдали бюджету міста Львова збитків на майже три мільйони гривень, обвинувачені у зловживанні повноваженнями, підробці документів, шахрайстві, відмиванні коштів та в скоєнні інших злочинів. Правоохоронці вживають заходів для повернення незаконно відчужених приміщень у комунальну власність міста Львова.
Зловмисників викрили оперативники Управління карного розшуку поліції Львівщини спільно з слідчими Львівського районного управління поліції №2, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.
Як встановили правоохоронці, організатором злочинної групи був адвокат, а його спільниками (виконавцями) - два державних реєстратори та приватній підприємець (архітектор).
Учасники схеми підробили пакети документів на нежитлові приміщення у будинках, розташованих у самому центрі Львова – на площі Ринок, внесли несанкціоновані зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та в подальшому безпідставно зареєстрували право власності на ці приміщення, які насправді перебували у комунальній власності Львівської міської ради. В подальшому приміщення були перепродані через підставних осіб.
Таким чином, сума збитків, завданих бюджету міста Львова, становить майже три мільйони гривень.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.3 ст.27 - ч.3 ст.362 (організація несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України, ч.3 ст.27 - ч.3 ст.365-2 (Організація зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги), ч.3 ст.365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України та ч.3 ст.362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України, ч.1, ч.2 ст.209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, ч.2, ч.3 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України та ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, завершене. Обвинувальні акти щодо зловмисників були скеровані на розгляд суду.
Максимальне покарання, передбачене санкціями статей - позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.