Уряд вніс зміни до перспективних планів формування територій громад Вінницької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Черкаської та Чернівецької областей. Відтепер ці громади матимуть підстави для переходу на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідного розпорядження КМУ. Повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.
«Громади зможуть самостійно забезпечити належний рівень надання послуг: у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, ЖКГ. Прийняття розпорядження дозволить виконати зобов’язання Уряду перед громадами, щодо їх фінансового забезпечення, кадрових ресурсів та розвитку інфраструктури», - зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, у перспективному плані формування територій громад Вінницької області уточнюється склад Барської, Вороновицької, Северинівської, Іллінецької, Дашівської, Оратівської, Тульчинської громад та доповнюється Джулинською, Сокоринецькою, Ковалівською, Мельниківською, Немирівською, Райгородською. Ситковецькою, Вапнярською, Томашпільською, Шпиківською, Жданівською та Бабчинською громадами.
У перспективному плані формування територій громад Кіровоградської області уточнено склад Новоукраїнської ОТГ. Також перспективний план доповнюється 35 новими громадами, місцевими радами яких прийнято рішення про об’єднання та оголошено перші місцеві вибори.
У перспективному плані формування територій громад Львівської області уточнено склад 34 громад, вилучено 31 громаду і доповнено 15. Перспективний план формування територій громад Миколаївської області доповнився 14 громадами, із переліку спроможних вилучено Степівську і Очаківську.
В перспективному плані формування територій громад Черкаської і Чернівецької області уточнено склад 6 і 2 громад відповідно. Також доповнено 5 громадами план Чернівецької області.