Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Голова Львівської ОДА зустрівся із політв'язнем Ахтемом Чийгозом

Сьогодні, 19 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся з політичним в’язнем, українським кримськотатарським політиком, заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, головою Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтемом Чийгозом,повідомила прес-служба Львівської ОДА.

«Ви для нас є символом незламності. Невідомо, хто та як повів би себе, якби потрапив у таку ситуацію. Ви довели не лише нам, але й усьому світу, що ви є символом мужності», - наголосив Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівської області також додав, що ми повинні зробити все можливе для того, щоб повернути Крим.

У межах зустрічі Ахтем Чийгоз закцентував увагу на тому, що для кримських татар є дуже важливою боротьба у Криму та те, щоб увесь світ не залишався осторонь та допоміг кримсько-татарському народу повернути батьківщину.

«Я сам особисто бачив ставлення нашого лідера, нашого Президента. Коли мені говорити, що твій Президент Петро Порошенко, я бачив як вони ненавидять його. Коли я перебуваю у закордонних поїздках, зустрічаюся з високими представниками, спекулювати на тих проблемах, що зараз є в Україні, ми не можемо. Ми самі їх бачимо, наше суспільство достатньо виросло в боротьбі, щоб поступово впоратися з цим. Але не бачити особистої боротьби та особистої війни Президента сьогодні – це не чесно», - зазначив під час зустрічі  Ахтем Чийгоз.

Також він додав, що завданням номер один, яке зараз стоїть на порядку денному – це, у першу чергу, збереження людських життів.

Довідка.

Ахтем Чийгоз - український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, голова Бахчисарайського регіонального меджлісу, депутат Бахчисарайської районної ради. Брат кримськотатарського політика Рустема Чийгоза. заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу,

У 2012 році Ахтем Чийгоз балотувався по одномандатному округу до Верховної Ради України, однак посів друге місце, поступившись представнику Партії Регіонів Григорію Грубі.

Ахтем Чийгоз, як і більшість кримських татар, підтримав мітинги народу на Майдані Незалежності в Києві наприкінці 2013 року.

29 січня 2015 року Ахтема Чийгоза було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), що передбачає позбавлення волі строком на 10 років. Як запобіжний захід було обрано утримання під вартою тривалістю три тижні. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

11 вересня 2017 року Верховний суд анексованого Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині та звільнені від відбування покарання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ