Слухай онлайн
Культура

"Не відповідають рівню театру", або Як у Львові продовжують "реформувати" театр Заньковецької

Сьогодні, 22 квітня, режисер-постановник театру імені Марії Заньковецької Орест Огородник повідомив, що, за рішенням гендиректора театру Андрія Мацяка, нових вистав, за його п'єсами, в театрі не передбачається.

Орест Огородник. Фото Олена Ляхович

"Змушений розчарувати всіх, кого обнадіяв. Через 12 років після прем'єри "Кризи", яка пройшла майже 200 разів, виявилось (зі слів гендиректора), що всі вистави за п'єсами Ореста Огородника, а саме: "Криза", "Останній Гречкосій", "Блазні Мимоволі", "Безодня" і "Соло, для Мідних труб", не відповідають творчому рівню театру імені Марії Заньковецької.

Тобто більше вистав за моїми п'єсами на Заньківчанській сцені не передбачається.

Ще раз вибачте. Всім гарного дня", - зокрема зазначив Орест Огородник в своєму Facebook-дописі.

Як зазначив Огородник в коментарі Гал-інфо, вчора, 21 квітня, в нього відбулась розмова з гендиректором театру Андрієм Мацяком, під час якої той розпочав кричати, що театр йде іншою дорогою, що в театру інші задачі, та все те що пише Огородник не відповідає рівню театру Заньковецької.

"Вся справа в тому, що 4 місяці тому, я був в Мацяка та піднімав тему продовження "Кризи". Чи можна починати роботу? Він мені все підтвердив, сказав писати. І я чотири місяці писав п'єсу, прийшов до Мацяка уточнити деталі, як то все запланувати, а він розпочав розказувати, що всі критики Києва та  Львова запевнюють його, що моя драматургія низького пошиву, та що так продовжуватись не може. Що він не може дати дозвіл на постановку моєї вистави, і він буде взагалі зав'язувати з моїми виставами.

До моїх режисерських робіт претензій немає, а от щодо моїх п'єс на сучасну тематику, то це все закривається", - додав Орест Огородник.

Благодійною виставою "Момент кохання" збирають кошти на лікування актора-заньківчанина Олеся Федорченка. Фото: Гал-інфо

Нагадаємо, Андрій Мацяк - генеральний директор-художній керівник театру імені Марії Заньковецької. За час його керівництва "прославився" тим, що позбувся з театру заслуженого артиста України Ярослава Кіргача, провідного актора театру Романа Мартина, головного режисера театру Народного артиста України Федора Стригуну, заслуженого артиста України Юрія Хвостенка, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Чекова та провідної артистки Анни Матійченко.

Коментар Андрія Мацяка Гал-інфо наразі не змогло отримати. Гендиректор театру імені Марії Заньковецької повідомив, що перебуває на роботі в Києві, те наразі немає змоги прокоментувати дане питання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ