Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Урядовці, через яких на людей «повісили» борг за газ, мають бути покарані, - "Наш край"

«Наш край» вимагає скасувати борг за газ населення, який виник через пасивність Кабміну, та наполягає на персональній відповідальності членів уряду за ухвалення незаконних рішень. Про це сьогодні заявив співголова партії «Наш край» Олександр Мазурчак, коментуючи інформацію, що склалася у зв’язку зі скасування постанови КМУ про зменшення норм споживання газу, за якими здійснюється оплата у разі відсутності лічильника.

«Наш край» наполягає на тому, що громадяни мають бути захищені від незаконних дій влади. «Ми вимагаємо від Кабміну та від Яценюка особисто терміново врегулювати питання з постачальниками газу населенню та скасувати борг», – зазначив Олександр Мазурчак. 

Співголова «Нашого краю» зазначив, що понад 3,5 млн. українських сімей, в яких не встановлено газові лічильники, вже отримали збільшені удвічі платіжки за газ за лютий. «Окрім того за нашою інформацією, облгази планують стягнути з цих сімей «борг» за 9 місяців, коли вони користувалися зниженими нормами. У разі споживання газу без лічильника, за кожного, хто зареєстрований у помешканні, доведеться додатково заплатити від 194 до 582 гривні. Тобто сім’я з 4-х осіб має сплатити газовикам від 776 до 2328 гривень. Загалом по країні йдеться про суму щонайменше 2,5 млрд гривень», – сказав Олександр Мазурчак.

На переконання співголови «Нашого краю», судове рішення зі скасування кабмініської постанови стало можливим лише через пасивність уряду. «За бажання, уряд мав можливість довести свою правоту: реальне споживання газу менше, ніж нормативи, на яких наполягають газовики. Свого часу у Києві ми проводили експеримент у двох будинках: один з них був обладнаний газовимірювальними приладами, інший – ні. Споживання газу у першому було вдвічі меншим за об’єм, який нарахували мешканцям другого. Ніщо не заважало Кабміну зробити щось подібне, щоб довести свою правоту, за ті кілька місяців, поки у судах різних інстанцій розглядалася суперечка», – зазначив він.

«У подібній ситуації, коли мільйони українських сімей ошукали, будь-який посадовець вже б давав свідчення правоохоронцям. Але формально, за законом, уряд – це колегіальний орган, тому за його незаконні дії ніхто не буде покараний. Тому ми пропонуємо парламенту у стислі терміни підготувати та ухвалити зміни до законодавства щодо персональної відповідальності членів уряду за ухвалення незаконних рішень», – підсумував Олександр Мазурчак.

Довідка.

29 квітня 2015р. Кабмін ухвалив Постанову №237 про зменшення вдвічі норм споживання газу у разі відсутності лічильника. Відповідно до постанови, сім’ям, які користуються газовими плитами та мають централізоване гаряче водопостачання, норматив знизили з 6 до 3 куб. м газу на місяць на одну особу. Для тих, хто використовує газову плиту і не має централізованого опалення, норматив знизили з 9 до 4,5 куб. м. Для домогосподарств, які використовують газові плити, водонагрівачі, норматив знизили з 18 до 9 куб. м.

Постанову було оскаржено у судах. 28 січня 2016 р. Вищий адміністративний суд її скасував. Зокрема, в ухвалі суду зазначено: «…наведені порушення, допущені Кабінетом Міністрів України під час прийняття спірної постанови, у сукупності є достатньою підставою для визнання її незаконною, нечинною з моменту прийняття, що означає, що така постанова не породжує правових наслідків з моменту її прийняття».

Відповідно, норми споживання було повернуто до рівня, що був чинний до 29 квітня 2015 р. Цього місяця платіжки за газ надходять вже з новими нормами. Більше того, на думку газовиків, очікується, що газовики вимагатимуть оплатити різницю між зниженою нормою та чинною у відповідності до ухвали суду за весь період, коли застосовувалася постанова Кабміну – з травня 2015 по січень 2016 р., тобто за 9 місяців.​

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ